MaxioR

Dalsze plany, dyskusja ogólna.

Recommended Posts

Właściciel

Cześć, mam do Was sprawę, co dalej robimy, jak widać scena cs 1.6 się mocno zawęża  i bardzo ciężko zdobywać nowych graczy a tym bardziej postawić i rozkręcić nowy serwer w 1.6, jak wiecie mamy możliwość stawiania serwerów do praktycznie każdej gry która daje taką możliwość.

Nadal nie widzimy problemu z tym aby dać komuś serwer do zarządzania, tylko problemem jest fakt że nikt się nie chce podjąć takiego zadania.

Nawet gdy postawię serwer do csgo, to znikoma ilość ludzi z forum chcę mi go pomóc rozkręcić i pieniążki które wkładam w tokeny na skiny i rękawiczki, idą na marne, z czego to wynika nie wiem.

Chciałbym aby społeczność się wypowiedziała, zapraszam do dyskusji.

Miłego dnia życzę.

Moim zdaniem nie opłacało by się na ten moment stawiać nowych serwerów lepiej kupić dobra reklamę i w jak najlepszym porządku doprowadzić serwer do pełnego. Następnie zrobić to z jeszcze jednym serwerem i na koniec postawić serwer do CS:GO. 

• Lubię to 1

A więc ja też dorzucę swoje dwa zdanka :). Kiedy odchodziłem od cs 1.6 przerzucając się na cs:go (chciałem grać drużynowo i rozwijać się) zostawiałem poprzednią wersję na naprawdę jeszcze grywalnym etapie. Na steam wówczas cs 1.6 był uruchamiany "statystyki dziś" przez  25-35 tys osób. Obecnie ta liczba wynosi od 15/18 do nawet 25tys. Niektórzy nie chcą sugerować się takimi statystykami ale one nie kłamią. To tylko gracze steam a ns jest mnóstwo, mnóstwo moich znajomych również coraz częściej przy fortnite/cs;go/gta chętnie na godzinkę włączają naszą starą dobrą wersję. Do czego dążę? Do tego iż cs nie umrze całkowicie przez kolejny rok, dwa i nawet 5 lat. Nie oszukujmy się, jest to taka społeczność która bardzo mocno przywiązana jest do tego jak do hobby. Graczy ubywa ale ten proces potrwa jeszcze długie, naprawdę długie lata - wspomnicie moje słowa. To tyle co do tych upadków cs 1.6 o których mówimy od 5/6 lat a tak naprawdę trzyma się to całkiem okej.

Czy jest sens robić nowe sieci i serwery?

Jeśli chodzi o sieć od początku czyli nowe serwery i forum to może jest to mało opłacalne i ciężko zbudować całą strukturę (choć udaje się to niektórym, mogę podać nawet przykłady lecz hajsik musieli włożyć spory). Nas to nie obowiązuje, csone znana sieć, długo stoi.

Nowe serwery na tej sieci cs 1.6? Troszkę zawiodłem się tym pytankiem bo odpowiedz powinna być jasna jeśli chcemy rozwijać społeczność. TAK. Jest to spory koszt, wydaje mi się, że te 500/600zł na start to  takie minimum obecnie patrząc głównie na stawki setti. Jeśli serwer jest naprawdę dobrze zbudowany to po jakimś czasie będzie utrzymywał reklamę która utrzyma ilość graczy na wysokim poziomie - tylko potrzebny jest pomysł, coś nowego. Myślę, że jeśli są problemy z finansami to jakaś zbiórka, ew. przecena usług na pewno pomoże. Ja również jakąś symboliczną złotówkę chętnie bym rzucił bo polubiłem to forum i Was (mimo odrzucenia podanka rzecz jasna nie zrażam się, choć wiele osób myślało że chodzi tu tylko o kolorek heh).

Jeśli szukasz osób które pomogą Ci w rozkręceniu serwera cs:go  pisz śmiało, powiedz co trzeba zrobić a ja Ci chętnie pomogę. Nie ma problemu, poświęcę czas i się postaram wykonać powierzone zadanie. Pozapraszam ludzi, a nawet porobię jakieś reklamy. Masz na to pomysł? Śmiało pisz.

Z mojej strony też przeszkadza mi to, że mało dzieje się na forum. Jest mało tematów w których można się wypowiadać, a forum jednak też jest bardzo ważne aby żyło. Niektóre osóbki trochę do "nowych" podchodzą bardzo arogancko ale to chyba jest tak zawsze.

Zrealizujmy może jakiś turniej cs 1.6 z nagrodami - kiedyś na pewnej sieci (P-R, mysle ze wiecie jaka) takowy zorganizowałem i cieszył się popularnością. Znowu "coś się będzie działo". 1vs1 czy 5vs5.

Mamy administrację bardzo doświadczoną, znają się na rzeczy więc wykorzystajmy to i rozwijajmy sieć dalej. Dalej można czerpać z tego przyjemność, zabawę ale i widzieć postępy i osiągnąć nowe sukcesy. Służę pomocą. 

• Lubię to 2
  • Kocham to 2
  • Łał 1

bardziej bym się skupił na tym co mamy. do końca rozkręcić dopiąć na ostatni guzik.. żeby było tak jak dawniej serwery na full przepełnione.. trzeba było czekać na wolny slot. 

• Lubię to 1

Lepiej wykupić reklamy niż stawiać nowe serwery. ^^

• Lubię to 1

Raczej bym zajął się tymi serwerami co są, bo powiedzmy sobie szczerzę, z miesiąc na miesiąc jest co raz mniej graczy.

• Lubię to 1

Ja się mogę zaangażować w rozwój serwera cs go, mam dużo wolnego czasu, więc no na mnie możesz liczyć.

• Lubię to 1

Lepiej dodać jakieś reklamy niż serwery jak ja wchodzę na serw to jest zawsze jakieś +20 osób. Jak dla mnie te serwery się rozwijają tylko potrzebują czegoś żeby ludzie wiedzieli że są 

• Lubię to 1

A i jeszcze słówko odemnie jeśli mogę. Mamy DD2 ładny serwerek, Mamy go mod ładny serwer, Codzik ładnie rozkręcony, PB maxior miał coś chyba robić z nim. Ale po co kolejne 3 go mody? Czy nie lepiej stworzyć inne mody niż te które są aktualnie? Zawsze różnorodność będzie przyciągała graczy :) pomyślcie nad tym. 

• Lubię to 1

@MaxioR jeżeli jest możliwość, podejmę się postawienia i zarządzania serwerem CS GO - o swoim pojęciu na ten temat chyba pisać nie musze:)

Dodano 2 minut później
---------------------------------------------------------------------------------

A chciałbym jeszcze powiedzieć coś odnośnie reklam. Serio myślicie że reklamowanie pustych serwerów coś da? Tam potrzeba regularnych graczy, takich którzy wejdą na serwer, zaproszą znajomych i będą pykac, będą stali gracze to będą wpadac też przypadkowi - proste. 

Trzeba też kogoś kto porządnie zajmie się forum, nie chodzi mi o kwestie techniczne, ale o rozwój. Trzeba kogoś z pomysłami.

Dużym problemem też są niekompetentne osoby na stanowiskach.

Edited by Radzisz
  • Lubię to 1

23 minuty temu, Radzisz napisał:

@MaxioR jeżeli jest możliwość, podejmę się postawienia i zarządzania serwerem CS GO - o swoim pojęciu na ten temat chyba pisać nie musze:)

Dodano 2 minut później
---------------------------------------------------------------------------------

A chciałbym jeszcze powiedzieć coś odnośnie reklam. Serio myślicie że reklamowanie pustych serwerów coś da? Tam potrzeba regularnych graczy, takich którzy wejdą na serwer, zaproszą znajomych i będą pykac, będą stali gracze to będą wpadac też przypadkowi - proste. 

Trzeba też kogoś kto porządnie zajmie się forum, nie chodzi mi o kwestie techniczne, ale o rozwój. Trzeba kogoś z pomysłami.

Dużym problemem też są niekompetentne osoby na stanowiskach.

Wiesz co, co do reklam to niestety taka jest rzeczywistość w 1.6. Reklamy są potrzebne ale po co tyle go modów :) jak wyżej pisałem zróbmy różnorodność.

Co do cs:go to wiadomka zaprosić znajomych, pokazać serwer i będą ludzie - chętnie Ci pomogę.

Co do forum - mam to samo podejscie. Musi ktoś dbać o rozwój aby coś się działo. 

• Lubię to 1

VIP

REKLAMY, REKLAMY, REKLAMY.

Została tutaj garstka użytkowników. Mało kto gra, więc logiczne jest to, że Maxior hajsem nie sypnie, skoro nie zarobił na sieci. Niech każdy rzuci sms na vipa, na dotację sieci i wtedy można mówić o reklamach.

Na innych forach można też pisać reklamę swojego. Powiedzmy, że za taką reklamę ktoś dostanie premium/VipSerwer/VipForum (nagorda do wybrania) na 14 dni.

Zorganizujmy jakiś konkurs, który będzie związany z siecią. Ale taki na kozaka. Zajebiste logo, banery, treść rymowana i nagrody rzeczowe. Mogę się coś dorzucić do tego.

Konkurs pewnie byłby związany z cs'em. Bo przecież urodzinowy, nie odbił się zbyt dużym echem. Np. Stwórz najlepszego GIF'a, który powstał podczas gry na naszym serwerze.

Nagrody to: myszka, słuchawki, bułka z szynką. Wiadomo, że nie za miliony monet.

To jest nasz czas. Zaczyna się robić zimno, więc trolle będą lgnęły do komputerów.

Róbmy comiesięczny plebiscyt. Każdy chętnie zostaję wyróżniony. I oczywiście za pierwsze miejsca też jakaś nagroda. VIP/PREMKA na 7 dni.

Ludzie lubią coś dostawać, jak ktoś ich chwali.

To takie moje małe pomysły. Maxior wpadnę dziś na ts, więc szykuj się na moje nadejście :Heart: .

Edit.

Jak frekwencja się poprawi, dorzuć Maxior do każdego serwera opiekuna. Od podań, spraw serwerowych, błędów, bugów i propozycji. Lepiej będzie Ci rozliczyć opiekuna z błędów niż każdego admina.

Wrzućcie do administracji kogoś nowego, jakąś świeżą krew. ( Uprzedzam śmieszki, nie mam na myśli siebie. Raz nie dostałam rangi, a jakoś nie zamierzam ścierać się o nią, tylko dlatego, że ktoś mnie nie akceptuje.)

Dodajmy jakieś rangi nowe, albo odznaki. Tylko kwestia Maxior Twojego czasu, bo na mnie i kilka innych osób możesz liczyć, sam wiesz.

Dajcie bota, który będzie rozsyłał PW do ludzi o ważnych wydarzeniach, a do nowych użytkowników wiadomość ze spisem serwerów i ich opisem.

Edited by Czaarna
  • Lubię to 6

Właściciel

Czyli mamy już pierwszy krok @Radzisz będzie prowadzić nowy serwer do csgo.

• Lubię to 1

Ja mogę zrobić reklamy na innych forach.

Reszta stałych użytkowników  niech też zrobi coś od siebie.

Wydaje mi się że potrzebne są reklamy aa i co nie którym tu na ''większych stanowiskach'' poprzewracało się w głowie.Myślą ze są bogami na sieci....Znam dużo ludzi ,którzy odeszli z powodu pewnych osób ...  Powinieneś  pomyśleć nad rozwojem sieci i odmłodzić trochę zespól nowymi ludźmi na stanowiskach moderatorów itp .

Edited by Azuko99
Masarka Xd
  • Lubię to 1
  • Haha 3

Donator

Może dość proste, ale pewnie najtrudniejsze do wykonania

Jak chcemy, żeby było tu lepiej, sieć się rozwijała, a ludzi przybywało, to musimy stać się społecznością

Na razie nasze relacje nie są zbyt dobre, na pewno się zgodzicie

Każdy czeka na czyjeś potknięcie, aby się pośmiać i jeszcze kilka kłód pod nogi dołożyć

Powinniśmy się bardziej wspierać na danych stanowiskach, pomagać sobie o ile potrafimy i jest to możliwe

Słuchać, czy tam czytać, co druga osoba ma do przekazania i wprowadzać w życie jej pomysły, zmiany - oczywiście jeśli są trafione

Mam świadomość tego co napisałam, wiem że sama mam dużo do zmiany, da się zrobić, ale jedna osoba to za mało

Co niektórzy wchodzą na forum, tylko po to żeby się pośmiać, na pewno będą dobrze wiedzieć, że akurat o nich pisze, więc skoro już to czytacie, to odpowiedzcie sobie - po co to robicie?

Wyrośnijmy już z tych swoich wewnętrznych gimbusów i zacznijmy traktować się jak dorosłe, bardzo poważne osoby, na tym forum o grze, a na pewno będzie nam się dobrze, wspólnie żyło, no i sieć też na pewno na tym zyska

Serwery swoją drogą, uporządkujmy najpierw te, które są i dopnijmy je na ostatni guzik

Co do innych pomysłów, to Czarna ma w sumie fajne pomysły, o tych konkursach, opiekunach, bocie i zapomnianych już chyba odznakach

Może dodatkowo, jakiś wewnętrzny konkurs, w tym naszym gronie, aby też się jakoś bardziej zintegrować, ale do tego potrzeba osób chętnych, a nie tak jak to było w ostatnim urodzinowym konkursie 

• Lubię to 4
  • Kocham to 4

Może dodać nowe rangi opiekun adminów ,czy coś w tym stylu .Chyba że już taka ranga istnieje.Ja jestem chętny pomóc sieć ,aby znowu ona stanęła na nogi.

Właściciel

Co do bota i rang pojawią się zmiana jak tylko znajdziemy apke pod naszą wersję forum.

Dodatkowo ja i radzisz stawiamy po serwerze do csgo, więc coś się dzieje.

Konkurs fajna sprawa, lecz ja jeszcze nie ma konkretnego pomysłu, więc może ktoś z was ma coś do zaproponowania?

Co do nastawienia ludzi to nie mam co pisać bo nic z tym zrobić nie mogę.

VIP

Może miesięczne konkursy forumowe typu ( podaje tylko przykłady): najciekawszy temat miesiąca, admin miesiąca, gracz miesiąca coś takiego. 

Zachęcajmy graczy do odwiedzania naszego forum ( Redakcja, sprawy serwerów itp.)

Ponadto zabrał bym się za serwery 1.6 (nowe plugi, konkursy itp.)

Gracze skarżą się na zwlekanie z apelacjami. 2 osoby by się przydały do UBT w celu szybszego rozpatrywania tematów.

Większy szacunek między funkcyjnymi na forum (ostatnio byliśmy świadkami SB)

Dodanie opiekunów adminów, gdzie wcześniej pisała już Czarna.

Jeśli chodzi o mnie to jestem otwarty na pomoc pod każdym względem :) 

Pozdrawiam.

Edited by Zamasu
  • Lubię to 1

Właściciel

Czas na troszkę podsumowań tego co napisaliście:

• Nie otwieramy nowego serwera tylko skupiamy się na obecnych.
  • Zrobić, konkursy/turnieje/*plebiscyty
  • Skupić się na rozwoju forum, 
  • Propozycja opiekuna od spraw forumowych do każdego serwera.
  • Dodać na forum nowe rangi/ odznaki.
  • Dodanie bota który będzie rozsyłał wiadomości do nowych użytkowników.
  • Poprawienie na forum jakości naszej społeczności, większa integracja.

Coś przeoczyłem?

Jak widać jest kilka spraw które można łatwo i sprawnie wprowadzić ale są sprawy które niestety wymagają nie tylko mojego wkładu, jak sprawy społeczności.

Czekam na wasze reakcję na to czy wszystko się zgadza, 

• Lubię to 4
  • Kocham to 1

VIP

To teraz postaw flaszkę na zachętę i działamy. 

• Haha 1

VIP

Wiem, że to będzie ciężkie do ogarnięcia ale należy się pochylić nad administracją serwerów. Dotychczas prowadzona była selekcja tylko na podstawie godzin przegranych na serwie. Poszedłbym krok dalej i zacząłbym badać efektywność banowania. Porównywać jak to się kształtuje na poszczególnych serwerach, coś na styl KD ratio na serwerach. I na tej podstawie także wyciągać konsekwencje. 

+ report wiadomości na czacie. Każda wiadomość powinna mieć opcję żeby ją zgłosić. Cała zawartość wiadomości trafi do osób, które mają możliwość dania bana za różne wykroczenia. 

+ obowiązkowo każdy admin powinien mieć zabindowaną reklamę forum i zachętę żeby na nie wchodzić. Nie każdy gracz odruchowo zakłada konto.

+ dot. plebiscytu. Może nie tyle plebiscyt co może bazowanie na statystykach miesięcznych przegranych godzin, killi. hsów, asyst, celności strzałów. mogę zaproponować takie odznaczenia i dopracować czego mogą dotyczyć.

+ statystyka banów. W zakładce dla adminów w bansie, są statsy dotyczące banów. Ciekawie by było eksponować bany dodane, trwające i zdjęte w takim pasku nad działem UBT. Oczywiście osobno dla każdego z właścicieli.

Edited by Zangetsu
  • Lubię to 1

Jeśli chcielibyście zrobić jakiś serwer to może napisać temat i zobaczyć kto by jaki chciał, byśmy dodali jeden serwer z największą ilością głosów. To tylko propozycja, ale trudno też by było poprostu sprawić że ludzie wrócą na serwery co teraz są, bo przecież one miały swoich ludzi każdy z nich miał wcześniej tłumy. 

Zgadzam się z dużą ilością ludzi co tu piszę, dać opiekunów do każdego serwera lub rangi ale bym proponował ludzi co się angażują niż tacy co dostaną odpowiedzialną rangę bo mają tutaj imię jakieś. 

Fajnie że turnieje ruszają, oby dalej coś takiego było robione, może pomyśleć nad jakąś ligą weekendową?? 

Oraz zgadzam się z Klaudią, fajnie by było gdyby każdy z sobą współpracował, zapomnieć to co było i robić to co należy. Potencjalnie ogarnąć coś co by zbliżyło ludzi z rangami.

• Lubię to 3

VIP

Tak jak większość poprzedników napisała, najlepiej się skupić na rozwoju obecnych serwerów, jeśli mowa o 1.6 to na moje nie warto szaleć z nowym serwerem. Najlepiej by było w między czasie powolutku tworzyć jakiś zajebisty serwerek CS:GO. Natomiast jeśli chodzi o forum to również skupiłabym uwagę na rozwoju Redakcji, która kuleje.. Co miesiąc gazetka, z najważniejszymi informacjami, nadchodzącymi konkursami, ciekawostkami z życia sieci.. no i podpiąć ten dział redakcji gdzieś wyżej. Pozdrawiam ^^

• Lubię to 1