Klopson

[Poradnik] Ultimate SSy (i demko??)

1 post w tym temacie

Donator

Witam. Po przyjęciu miliona ssów w celach naukowych (nie haxowałem, wszystko było ustawione XD). 

Wiem, że jest już kilka takich poradników. Postanowiłem jednak zrobić kolejny i moim zdaniem ulepszony :p. Dużo osób dalej ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem więc będę się wspomagał obrazkami. Cycków dla atencji wśród nich nie znajdziecie, sorka. Specjalnie ściągałem nawet non-steam, żeby porównać ;) 

bannn.thumb.jpg.785fef6a47ddce60050bbddc34c3c7a1.jpg

Reakcje na zobaczenie czegoś takiego? Bezczelni odpaleńcy mówią trudno i szukają innego serwera. A jak to jest z graczami, którzy otrzymali coś takiego niesłusznie? Część od razu wyłącza grę i wbija na forum (nawet z płaczem) i wrzucają jakieś tematu w złym dziale i ze złymi załącznikami. Dlatego niżej pokażę co powinno się zrobić. Oczywiście na pierwszym miejscu jest podejście do sprawy z zimną krwią ;)

Zanim wyłączycie grę - zróbcie screena albo skopiujcie tekst z konsoli. Jest to dosyć istotne i wymagane w celu otrzymania UB.

W przypadku bana z ssami (bo przecież to jest temat poradnika) przy użyciu "automatycznego" bana pojawią się takie komunikaty w konsoli (i to je trzeba wstawić):

5a4d12d4c4823_konsolamaxior.png.9eb24c71404b467062a2f7f6ee4fc3c4.png serwery Maxiora

5a4d12e9a1e59_konsolatytus.png.50be666de49a44c123ae1f224dd54274.png serwery Tytusa

Za bardzo się przejęliście i od razu wyłączyliście grę? Nic się nie stało. Po ponownej próbie połączenia z danym serwerem powinien się Wam wyświetlić w konsoli taki sam komunikat :)

Ok. Wycinek z konsoli już mamy, teraz czas na te screeny. Jak już każdy wiadomo - steam i non-steam mają różne lokalizacje owych plików. Po to ściągałem ns`a żebym Wam pokazać gdzie (część z Was pomyśli, że "po co to?" ale uwierzcie - komuś to się przyda).

NS

1. Wchodzimy do folderu z grą. Jeśli instalowałeś CS`a to najprawdopodobniej będzie na dysku C:\Program Files\Counter-Strike 1.6\ . Może się zdarzyć też, że zainstalowaliście to gdzie indziej - tam wtedy szukaj. Jeśli ściągnęliście wersję portable to będzie to tam gdzie wypakowaliście. 

5a4d14d89ae62_dobrzetrafie.thumb.png.2907c7195696fa748f28364f5635b63d.png Jeżeli trafisz na takie foldery to dobrze trafiłeś :)

2. Wchodzimy w folder o nazwie cstrike_polish (widać go na obrazku wyżej :) ) . Jeśli nie macie polskiej wersji cs`a i nie ma takiego folderu - wchodzicie po prostu w folder cstrike.

Po otwarciu tego folderu powinno się ukazać Wam coś takiego

cstrikepolish.thumb.png.393123cb1ba798c0f7edb0c0b1f46ee8.png

Kolorem zielonym zostały zaznaczone SS`y, które dostaliście na serwerach Tytusa oraz demka (gdyby admin wymagał od Was dema z gry). 
Kolorem fioletowym z kolei są zaznaczone SS`y oraz demo (tylko na 1 serwer wbiłem) z serwerów Maxiora.

Jak widzicie różnią się nazwą i formatem ;) :
Screeny "od Maxiora" w nazwie mają zawartą nazwę mapy na której zostały zrobione oraz kolejną liczbę porządkową od 0 do 4, prosta matma - do wstawienia macie 5 (słownie PIĘĆ) screenów. Są one w formacie .bmp i możecie je sobie przejrzeć (warto przed jakąś ewentualną kompromitacją). Grzebanie przy screenach zostanie wykryte :) 

Screeny "od Tytusa" zawsze będą miały nazwę HalfLifeXX, gdzie XX to liczba porządkowa. Jeśli wyłapiecie ssy więcej niż raz to będą się zapisywać z kolejnymi numerami:

5a4d17ddbe213_ilo.png.e18105743f15673ab8ce44d13d84b207.png

Jak widzicie na czasówce, do pierwszego bana czas pasuje dla ssów z numerami od 00 do 05 czyli na forum wrzucamy 6 (słownie SZEŚĆ) ssów.
Jak widzicie, powyższe screeny są zapisane w formacie .tga i podstawowe programy windowsa tego nie otworzą ;) 

Tym oto sposobem zlokalizowaliśmy screeny i dema na NON-STEAM.

STEAM

W przypadku Steama mamy więcej kliknięć myszką :) 

1. Wchodzimy do folderu z zainstalowanym STEAMEM

steam.thumb.png.85b6b5dfcede9fdbdde485d004723bc1.png

Następnie w zaznaczony folder - Steamapps

steamapps.thumb.png.7e55aa33f81129c2dc71e2641c339438.png

Teraz w common. WAŻNE: przy starych folder, tj. sprzed aktualizacji zamiast w folder common wchodzimy w folder o nazwie Nazwa_użytkownika. Reszta jest tak samo.

halflife.thumb.png.e91cf347a216d4c9e86e55df6be9cfd6.png

Po drodze pojawił się folder Half-Life (chodzi o zainstalowaną grę. ja mam tylko cs`a więc u mnie to był tylko jeden folder). Teraz wchodzimy w cstrike. Będziemy mieli taką samą sytuację jak w przypadku NS`a.

cstrike.thumb.png.10e92d0dde56f9af98a73c16c48ce7bb.png

Jak widzicie wygląda tak samo jak przy NS. Demka, które widać to są od serwerów Maxiora. Od Tytusa zamieszczam niżej.

demka.png.b01d10da84beaf602651c8ff729e12f4.png

Jak widać - jest różnica w nazwie :) 

Może się zdarzyć także możliwość, że użytkownik NS`a nie znajdzie demek - różnie bywa. Czasem zdarza się, że zapisują się w jakimś innym folderu. Jest sposób, żeby łatwo to sprawdzić :)
Wchodzicie na pierwszy lepszy serwer, może być nawet założony przez Was w "New Game" > nagrywacie krótkie demo - otwieracie konsolę (~) i wpisujecie record xxx, gdzie xxx oznacza nazwę. demko nie musi być wcale długie > stopujecie demko "stop" > wchodzicie w wyszukiwarkę plików i wpisujecie nazwę nagranego demka. Tam gdzie ono będzie, powinny znajdować się także pozostałe :)

Opcją ekstremalną jest HLTV, które można znaleźć na samej górze Forum

hltv.thumb.png.015e177bcb6f528d29d7be8b6d3cb716.png

Przeszukujecie w zakładce odpowiedniego serwera i ściągacie hltv z datą danego zdarzenia :) 

Dobra, jeśli już wiecie gdzie co znaleźć to przejdźmy do pakowania wszystko w jedną paczkę .rar.

Jest to też ważne, gdyż wygodniej jest i wrzucać na hosta i ściągać. Nawet jeśli wrzucicie wszystko osobno to i tak zostaniecie poproszeni o wrzucenie wszystko w jednym :) Są to rzeczy, które niektórym ludziom sprawiają kłopoty dlatego też o tym wspominam.

Możecie to robić bezpośrednio z folderu, w którym wszystko znaleźliście. Możecie też najpierw wszystko wrzucić na pulpit (demko najczęściej nie będzie zaraz pod ss`ami dlatego tak jest wygodniej). 
Najpierw wszystko zaznaczacie:

zaznaczone.png.1c3e29fbe919abf0c825d674dfef2178.png

Następnie klikacie Prawym Przyciskiem Myszy i klikamy na: Dodaj do "cstrike_polish.rar" (jak niżej). To w tym przypadku. U Was to się pojawi pod różnymi nazwami. 

kompresuj.png.6e99ac060455f5043f88b6640147560c.png

W ten sposób otrzymaliście wyżej wspomnianą paczkę, którą teraz wystarczy wrzucić na hosta. 
Link do hosta: http://host.csone.eu/

host.thumb.png.4388157e49707561a25f12b97e53693a.png

host2.thumb.png.f98010a3d57f663cdf2b4250d7334ea1.png

1. Wybieracie Waszą zrobioną wcześniej paczkę.
2. Wrzucacie na sieć.
3. Otrzymany link wrzucacie w odwołaniu.

Może być czasem tak, że plik będzie za duży dla naszego hosta. Wtedy wrzucamy na http://zippyshare.com/.

To by było na tyle. Jeżeli trzeba będzie coś poprawić to poprawię. Mam jednak nadzieję, że nie będzie tego za dużo. Liczę, że ten poradnik pomoże wszystkim "nieogarom" co jeszcze nigdy w życiu nie dostali ss`ów i nie wiedzą jak je wrzucić. :) 

Pozderki

Edytowano przez Klopson
  • Lubię to 4
  • Kocham to 3

Nagrody Odznaczenia

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.