Sign in to follow this  
TheEndriu

Wydajność komputera.PORADNIK

Recommended Posts

Witam. w tym temacie chciałbym poruszyć problem z którym spotyka się wielu internautów. Czysty i płynnie chodzący komputer potrafi uszczęśliwić nie jednego gracza lub osobę która często pracuje przy komputerze...
A więc zaczynajmy !

Niema nic lepszego jak komputer który nie posiada wirusów czy też śmieci z różnych plików/gier.
1.Format komputera. 
Co potrzebujemy?
-Dysk/płytę na którym będziemy musieli zgrać system windows z internetu.(najlepszy system jak dla mnie to window 7 32bit dla słabszego komputera)
-Jeśli chcemy coś zachować również przyda nam sie do tego dysk.
Następnie jeśli jesteśmy początkujący to najlepiej sugerować się filmikami z internetu lub radami internautów.
2.Wydajność systemu.
Wchodzimy w mój komputer--->(prawy przycisk myszy) Właściwości--->Zaawansowane ustawienia systemu--->(zakładka wydajność) Ustawienia--->Naciskamy  na dopasuj do najlepszej wydajności po czym naciskamy ustawienia niestandardowe i zaznaczamy takie opcje jak:
*Użyj wizualnych stylów okien i przycisków .
*Włącz kompozycję pulpitu.
*Włącz przezroczystość.
Dzięki temu nasz windows będzie wyglądał jak normalny a zarazem będzie wydajniejszy i płynniejszy.
3.Ustawienia karty graficznej.
Na pulpicie klikamy prawy przycisk myszki i wybieramy opcje(Zależnie od posiadanej karty)
Intel-Właściwości grafiki
NVIDIA- Panel sterowania NVIDIA
Następnie w INTEL:
klikamy 
Panel sterowniczy grafiki 3D i w "ustawienia ogólne" zmieniamy na wydajność również w opcji "Optymalny tryb aplikacji" włączamy go.
Następnie w zakładce "Opcje zasilania" Podłączone do sieci-->klikamy na maksymalną wydajność.--->Zasilanie baterii Ustawiamy "automatyczna zmiana jasności ekranu" Na wyłącz, to samo robimy z tym poniżej.
Kolejna NIVDIA:
Nie posiadam tej oto karty jednak posiadałem i mogę zasugerować filmik z YT.

4. Musimy posiadać aktualne sterowniki do komputera itp.
Jest to najczęstszy problem a zarazem najbanalniejszy. Do tego celu możemy użyć Drive Booster.
5.Raz na jakiś czas możemy użyć programu czyszczącego CCleaner itp.
Pomoże usunąć zbędne pliki z rejestrów (niekiedy pomogło)
6.Jeśli nie wiesz co może ci tak zamulać aplikacje spróbuj wyłączyć antywirusa i zobacz czy pomoże.
Tu wiele osób może mieć zastrzeżenie ponieważ mogą uważać że ich "ANTYWIRUS" Ich chroni... Niby tak jest jednak też potrafi zamulić komputer poprzez swoje działanie.
Sam nie posiadam Antywirusa ponieważ jak dla mnie jest on zbędny.
CIEKAWOSTKA: ANTYWIRUS nie blokuje tylko wirusów ale czasem i strony które są z "nieznanego źródła" Dlatego nie zawsze musicie się obawiać jednak patrzcie czasem na komentarze na temat tego co pobieracie i skąd.
7.Wyłącz aplikacje które uruchamiają się wraz z startem twojego komputera w tym celu musimy wejść w...
Uruchom(znak windows+R)---->Wpisujemy msconfig--->Uruchamianie--->Odznaczamy takie duperele jak Steam|GG ITP.
8.Jeśli chodzi o gry to ustawienia powinny być ustawione na minimum.
W zależności od gier są poradniki w celu ich zrobienia dla jak najlepszej wydajności.
9.Wyłącz aplikacje które działają w tle a są ci niepotrzebne pamiętaj aby nie wyłączyć sterowników.
W tym celu wejdź w:
Ctrl+Alt+Delete i w zakładke "Uruchom menadżer urządzeń"---> Procesy i wyłączaj :)
10.Dołożenie ram/Czyszczenie kompa z kurzu itp.
Myślę że są to jedyne i najrozsądniejsze ustawienia dla naszego komputera są w 100% bezpieczne chyba że jest sie początkującym to nie polecam punktów:
1|7|9|10
Ponieważ możesz coś uszkodzić.
Są to rzeczy i sposoby które sam sprawdziłem i mi naprawdę polepszyło to moją prace komputera.
Mam nadzieję że pomogłem i będziecie zadowoleni z działania komputera.
Mogłem coś pominąć ale myślę że wszystko co najważniejsze jest.
Polecam się na przyszłość.
Pomagam w takich sprawach na PW/Forum.

Poradnik objęty prawami autorskimi :)

Edited by TheEndriu
  • Lubię to 2

REKLAMA

Zbiórka dla wszystkich użytkowników CsOne.Eu

Cel zbiórki

• Zagwarantowanie płynności finansowej przy zakupie reklam na naszych serwerów.

Niestety ceny reklam nie idą w parze z zakupionymi usługami na serwerach i występuje luka, którą trzeb zapełnić. Myślę, że razem damy rade jakoś to pociągnąć.

Każda złotówka ma znaczenie, razem uda Nam się utrzymać projekt CsOne.Eu przy życiu. Nie bądź obojętny i pokaż że jesteś częścią   tej społeczności!

Dołóż swoją cegiełkę, razem możemy więcej!

Akceptowalne formy wsparcia :

• Przelew
  • PSC
  • Paypal
  • SMS

Po więcej informacji prosimy kierować się do tematu https://csone.eu/zbiorka2019

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this