Zaloguj się, aby obserwować  
pukawka

Robimy wino

12 postów w tym temacie

Siema  dziś się napiłem mojego wina które ma pół roku i powiem wam ZAJEBISTE wino jest zrobione z kiwi i truskawek (była przecena kiwi w tesko 1zl za 2 kiwi :D) a drugie wino z ryżu i rodzynek i powiem wam tez wspaniałe. Ok. tydzień temu nastawiłem 2 winka te same napisze wam mój przepis a jutro dołączę zdjęcia jak to wygląda

Wino z kiwi i truskawek :

Przepis na 5 l

1kg Kiwi (8zl)

0,5 kg Truskawek (2,50 zl)

Drożdże winiarskie (najlepiej z biowin) 1/2 torebki (4zl)

1/2 łyżeczki pożywki dla drożdży(2zl)

1 cytryna (0,50gr)

1 kg cukru (3,50 zl)

rurka fermentacyjna (2,20)

Korek na te baniaki 5l przeważnie wielkość korka to 43 Fi (2,40)

Cały koszt to 25 zl rurka i korek starczy wam na długo a ta jedna torebka drożdży to starcza na 2 wina a pożywka chyba na 4-5 win

2 dni wcześniej obmyć i obrać kiwi i truskawki po czym zgnieść je ręka na miazgę zasypać cukrem i przykryć szmatka na 2 dni. Po 2 dniach wlewamy tą naszą miazgę do butli. Rozpuszczamy cukier w 0,5 litra wody potem wlewamy do baniaka . Rozpuszczamy drożdże i pożywkę w 100ml letniej ! wody i wlewamy do baniaka. Potem dolewamy 1l wody wkładamy korek i rurkę i do rurki trochę wody . Po ok. miesiącu (smakujemy wino jeśli nie jest słodkie można dać jakieś 0,2 kg cukru oczywiście rozpuszczonego) jeśli nie zauważymy aktywności w rurce przecedzamy nasze wino przez sitko tak 2-3 razy a owoce wyrzucamy. Myjemy dokładnie baniak potem wlewamy to do baniaka  na rurce i niech stoi kolejny miesiąc. Po tym kolejnym miesiącu przyszedł czas na zlewanie naszego wina do butelek no. po wódce . Odcedzamy nasze wino przez sitko potem zlewamy nasze wino do butelek. Butelka musi leżeć na płask !. Po ok. 2 tygodniach nasze wino nabrało od 16-19 procent i jest zdatne do picia.

Jutro wstawię parę zdjęć jak to wygląda

Miłego picia :)

to nie bimber do bimbra trzeba miec aparature a to jest wino sama natura :) bimber zrobisz w 1h :D

a kto powiedział że sie nie da :D

Wino rocznik bieżący :D rarytas! ;) gdzieś mam takie duże słoje na wino 30 litrów albo więcej jakbyś chciał to się dogadamy na priv :D

takie swojskie wino jak odpowiednio długo poleżakuje to potrafi być lepsze niż te ze sklepu, a o ilości % nie wspomnę :P

Ryżowe próbowałem... Dobre :D

Ale czemu nie dałeś spróbować tego z kiwi i truskawek ?!

Powiem wam że dziś cedziłem wino z truskawek i kiwi ładny pomarańczowy kolor zajebiście się wyklarowało za 2 tyg będzie gotowe do leżakowania ( ale oczywiście 1 butelka reszte wypije :D)

no a jak  kur** wino najlepsze :D

Edytowano przez Jok<3r

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować